search
REKLAMA
Plakat

PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu

Rafał Donica

7 maja 2014

REKLAMA

Kurczę, co się dzieje z tym sequelem “Sin City”? Trailery pozostawiają obojętnym, a plakaty spływają po kinomanach jak woda po kaczce. Po nijakich posterach-teaserach, na których widniała wyliczanka nazwisk i pajęcza sieć udająca papierosowy dym, przyszedł czas na plakaty rysunkowe. O ile jeszcze Marv wygląda jako tako, choć szału nie ma, tak postać kobieca pozująca na łóżku jest tak zmysłowa, że równie dobrze mogłaby reklamować podrzędny klub go-go w jakiejś wsi zabitej dechami. W zestawieniu z seksowną Jessicą “Nancy” Albą z pierwszej części… ehh, gdzie Rzym, gdzie Krym? Na plakacie “Sin City” była piękna, działająca na zmysły kobieta; na plakacie “Damulki wartej grzechu” znacznie skąpiej ubrana, natrętnie prężąca się dziewuszyna, pozostawiająca dla wyobraźni niewiele miejsca.

Wciąż mam nadzieję, że to tylko marketingowcy dają ciała zniechęcając mnie coraz bardziej do wizyty w kinie, a sam film – wszak za sterami Rodriguez i Miller do diaska – mile nas zaskoczy.

sin city 2 1

sin city 2 2

sin_city_a_dame_to_kill_for_ver2

A tak wyglądały plakaty do pierwszej części:

sc

Rafał Donica

Rafał Donica

Od chwili obejrzenia "Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia "Akirę”, "Drive”, "Ucieczkę z Nowego Jorku", "Północ, północny zachód", i niedocenioną "Nienawistną ósemkę”). Wielbiciel Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Autor książki "Frankenstein 100 lat w kinie". Założyciel, i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE. Od 2016 roku zawodowo zajmuje się fotografią reportażową.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA