Connect with us

Publicystyka filmowa

Al Pacino odrzucił wskazówki Christophera Nolana na planie BEZSENNOŚCI: „Już to zrobiłem”

Reżyser wspomina pracę z ikoną kina.

Published

on

Al Pacino odrzucił wskazówki Christophera Nolana na planie BEZSENNOŚCI: "Już to zrobiłem"

Christopher Nolan promuje aktualnie swój najnowszy film, Oppenheimeraale w rozmowie z The Los Angeles Times wspominał pracę na planie Bezsenności z 2002 roku, a dokładnie moment, w którym Al Pacino odrzucił na planie jego reżyserskie wskazówki.

Brytyjski reżyser podzielił się następującą anegdotą z planu:

Advertisement

Poszedłem do Pacino po serii ujęć i dałem mu wskazówkę, jaki efekt chciałbym osiągnąć. Odpowiedział mi:„ Już to zrobiłem. Nie zauważyłeś tego, ale zrobiłem to podczas wczesnych ujęć”. Odszukałem ujęcia i pomyślałem: „O mój Boże”, bo rzeczywiście tam było.

Nolan skomentował tę historię, nawiązując przy okazji do pracy z Cillianem Murphym przy tegorocznym Oppenheimerze:

Wielcy aktorzy filmowi mogą to zrobić i właśnie tak pracowałem z Cillianem.

Oppenheimer zadebiutuje w kinach 21 lipca. 

Advertisement

Wychowany na filmach takich jak "Batman" Burtona, "RoboCop" Verhoevena i "Komando" Lestera. Pasjonat kina superbohaterskiego, ale także twórczości Davida Lyncha, Luki Guadagnino czy Martina McDonagh.

Advertisement
Kliknij, żeby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *