search
REKLAMA
Quiz

QUIZ o filmach i serialach wojennych. Do wygrania wejściówka na seans “Na zachodzie bez zmian”

Sprawdźcie się w quizie.

REDAKCJA

27 października 2022

Na Zachodzie bez zmian 2022 na zachodzie bez zmian
REKLAMA

Macie ochotę zobaczyć na wielkim ekranie film Na zachodzie bez zmian, niemieckiego kandydata do Oscara? Zapraszamy do udziału w quizie, w którym możecie wygrać podwójne zaproszenie na seans filmu w niedzielę 30.10 – tylko w warszawskim Kinie Muranów.  

W zapowiedzi filmu czytamy:

“Na Zachodzie bez zmian” to porywająca opowieść o młodym niemieckim żołnierzu na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia wojny przemienia się w desperację i strach, gdy walczą w okopach o swoje życie. Film jest oparty na znanej na całym świecie powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem.

Książkowe Na zachodzie bez zmian zostało wydane w 1929 roku, a ekranizacja ukazała się rok później, zdobywając dwa Oscary. Kolejna powstała w 1979 roku. W nowej wersji w rolach głównych występują Daniel Brühl, Sebastian Hülk, Albrecht Schuch, Devid Striesow, Edin Hasanovic, Anton von Lucke oraz Luc Felt. Scenariusz napisali Ian Stokell oraz Lesley Paterson, a za reżyserię odpowiada Edward Berger.

Poniżej quiz. Wygrywają ci, którzy jak najszybciej udzielą poprawnej odpowiedzi na jak największą liczbę pytań.

Zwiastun zobaczycie poniżej:

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA