search
REKLAMA
Quiz

KONKURS! Sprawdź swoją wiedzę o filmach i serialach morskich i wygraj eleganckie zestawy upominkowe od Epic Drama!

Tomasz Raczkowski

25 listopada 2018

REKLAMA

Premiera nowego serialu Okręt emitowanego przez stację Epic Drama to doskonała okazja, by odświeżyć swoją pamięć w zakresie rozgrywających się na morzu filmów i seriali, które składają się na szczególny podgatunek. Tytuły takie jak Polowanie na Czerwony Październik czy legendarny Okręt z 1981, do którego nawiązuje nowy serial znacie na pewno – ale jak dobrze je znacie?

Ośmioodcinkowy Okręt, wyreżyserowany przez Andreasa Prochaskę, to nawiązująca do słynnego filmu z 1981 roku produkcja wojenna, opowiadająca o załodze tytułowego okrętu podwodnego typu U-Boot, dowodzonnego przez kapitana Klausa Hoffmana (Rick Okon). Obok ich losów poznamy historię Simone Strasser (Vicky Krieps), rozdzieranej przez wewnętrzny konflikt pomiędzy sprzecznymi uczuciami i stronami wojennego konfliktu. Okręt to przede wszystkim portret ludzkich charakterów, zmuszonych do konfrontacji z własnymi słabościami, ukazujący ludzką stronę działań zbrojnych w formie łączącej kino przygodowe i obyczajowy dramat, w którym atmosfera klaustrofobicznego osaczenia obecna jest zarówno wewnątrz podwodnego okrętu, jak i poza nim.

Z okazji premiery serialu zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można nagrody przygotowane przez Epic Drama – zestaw barberski i gadżety. Zakończenie konkursu nastąpi w piątek, 30 listopada. 

[os-widget path=”/ekelley/konkurs-sprawd%C5%BA-swoj%C4%85-wiedz%C4%99-o-filmach-i-serialach-morskich-i-wygraj-wyj%C4%85tkowy-zestaw-barberski-od-epic-drama” of=”ekelley”]

Avatar

Tomasz Raczkowski

Konsekwentnie poszukuje kina niemieszczącego się w sztywnych ramach, prowokującego i nieoczywistego.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA