search
REKLAMA
News

Zobaczcie pierwszą zapowiedź serialu SANDMAN od Netfliksa

Sandman ma zadebiutować w 2022 roku.

Łukasz Budnik

25 września 2021

REKLAMA

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź serialu Sandman, adaptacji komiksu Neila Gaimana. 

Akcja produkcji będzie się rozgrywać w 2021 roku. Jej scenarzystą i showrunnerem jest Alan Heinberg (Wonder Woman). W serialu wystąpią Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć,  Mason Alexander Park i Donna Preston jako Pożądanie i Rozpacz, Joely Richardson jako Ethel Cripps. Gwendoline Christie jako Lucyfer oraz Charles Dance jako mag Roderick Burgess, W obsadzie są też m.in Boyd Holbrook, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar oraz Asim Chaudhry. Część nazwisk w obsadzie wywołała kontrowersje. Jeden z czytelników zarzucił wówczas Gaimanowi, że nie obchodzi go, co dzieje się z jego pracą. Gaiman odpowiedział następująco:

Obchodzi mnie w najwyższym stopniu. Spędziłem 30 lat walcząc skutecznie ze złymi adaptacjami Sandmana. Mam za to w dupie ludzi, którzy nie rozumieją/nie czytali Sandmana, a jęczą o niebinarnym Pożądaniu lub o tym, że Śmierć nie jest wystarczająco biała. Obejrzyjcie serial, wtedy zweryfikujcie wrażenia.

Poniżej zapowiedź oraz kilka plakatów.

Śmiertelnicy wezwali i uwięzili Władcę Snów. Ten wprawdzie wydostaje się na wolność, ale odkrywa, że to tylko początek jego kłopotów.

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA