search
REKLAMA
News

Zbliża się II FORUM KRYTYKI FILMOWEJ w Poznaniu

Pełny program 2. edycji Forum Krytyki Filmowej.

Janek Brzozowski

13 kwietnia 2022

Facebook 1
REKLAMA

W dniach 21-23 kwietnia odbędzie się 2. edycja Forum Krytyki Filmowej – organizowanego przez Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych wydarzenia, podczas którego krytycy z całej Polski spotykają się na Wydziale Filologi Polskiej i Klasycznej w Poznaniu (ul. Fredry 10), aby dyskutować na tematy związane z szeroko pojętym życiem krytycznofilmowym.

Poprzednia edycja wydarzenia cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno wśród studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jak i osób z branży. Tegoroczny program wypełniają wykłady oraz panele dyskusyjne, podczas których głos zabierać mogą także przedstawiciele publiczności. Wśród licznych gości znaleźć można polskich krytyków filmowych, popularnych blogerów, youtuberów i podcasterów oraz badaczy naukowych. Naczelnym przedmiotem dyskusji będzie w tym roku krytyka filmowa tworzona przy wykorzystaniu nowych mediów (a zatem podcasty, portale internetowe i wideoeseje), nie zabraknie jednak również historycznego spojrzenia na wielkie figury krytyczek (Pauline Kael i Stefanię Zahorską), którym będą poświęcone osobne, godzinne wykłady. Wstęp na wszystkie wydarzenia, poza spotkaniem w Kinie Muza, jest wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Poniżej znaleźć można pełny program 2. edycji Forum Krytyki Filmowej:

program fkf 1

Janek Brzozowski

Janek Brzozowski

Student poznańskiego filmoznawstwa. Licencjat poświęcił "Pogardzie" Godarda, "Nocy amerykańskiej" Truffaut oraz skomplikowanej relacji, łączącej obu twórców. Permanentnie niewyspany, bo nocami chłonie na zmianę westerny i kino nowej przygody. Wielki fan umiejętności aktorskich Jamesa Deana i Jimmy'ego Stewarta oraz urody Ryana Goslinga i Elle Fanning. Poza dziesiątą muzą interesuje go również literatura amerykańska oraz francuska, a także piłka nożna (od 2006 roku jest oddanym kibicem FC Barcelony). Laureat 13. edycji konkursu "Krytyk Pisze". Żałuje w życiu tylko jednego: że nie jest kimś innym. E-mail kontaktowy: jan.brzozowski@protonmail.com

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA