search
REKLAMA
News

Zadebiutował zwiastun filmu “Asterix & Obelix: The Middle Kingdom”. Premiera w 2023 roku

Zobaczcie, jak zapowiada się kolejna odsłona serii “Asterix & Obelix”.

Łukasz Budnik

26 września 2022

asterix zwiastun
REKLAMA

Na swoją premierę czeka piąty już aktorski film o przygodach Asterixa i Obelixa. Do sieci trafił jego pierwszy zwiastun

Reżyserem produkcji został Guillaume Canet, francuski aktor i reżyser, laureat Cezara za film Nie mów nikomu z 2006 roku. Nowy film ma tytuł Asterix & Obelix: The Middle Kingdom i ma zadebiutować 1 lutego 2023 roku. Scenariusz napisali Philippe Mechelen i Julien Hervé, tym razem nie opierając fabuły na komiksach które tworzyli René Goscinny i Albert Uderzo. W nowej opowieści tytułowi Galowie trafią do Chin i pomogą księżniczce Fu-Yi uratować imperium i jej matkę-cesarzową. Podobnie jak przy większości poprzednich odsłon serii, film wyprodukowało Pathé. Budżet to 72 miliony dolarów.

W Asterixa wciela się sam Camer, a Obelixa gra Gilles Lellouche (to pierwszy aktorski film, gdy postać ta nie jest zagrana przez Gérarda Depardieu. W obsadzie są też Vincent Cassel i Marion Cotillard, którzy wcielają się w Cezara i Kleopatrę.

Do tej pory największym sukcesem w serii była część druga, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, zarabiając 128 milionów USD na całym świecie. Ostatni dotąd film z serii, Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości, miał premierę w 2012 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA