search
REKLAMA
News

Włoska policja udaremniła przemyt narkotyków. Wszystko dzięki… filmowi o JOHNIE WICKU

Łukasz Budnik

18 lipca 2020

REKLAMA

John Wick nie ma litości, nawet poza filmowym światem. Przekonali się o tym kolumbijscy przemytnicy narkotyków, którzy postanowili wykorzystać znajomość filmu z Keanu Reevesem podczas przewożenia kokainy do Włoch. Okazało się, że to właśnie ich pogrążyło. 

Przemytnicy znaleźli sposób na przewiezienie  kokainy – ukryli ją w rozłupanych i sklejonych na nowo ziarnach kawy, które następnie spakowali do paczki. Ich plan być może by się powiódł, gdyby nie sposób, w jaki ją podpisali – mianowicie, Santino D’Antonio. Jeden z celników na lotnisku zrobił się podejrzliwy, gdy rozpoznał, że to nazwisko jednego z mafijnych szefów z serii o Johnie Wicku. To właśnie skłoniło go do dokładnego przeszukania pakunku i wezwania służb.

W ważącej 2 kg paczce celnicy odnaleźli 150 gramów kokainy, podzielonej na 500 ziaren. Wartość narkotyków to około 10.000 dolarów. Według stróżów prawa, paczka zaadresowana była do jednego ze sklepów z tytoniem we Florencji. Udało się złapać adresata, który stawił się na miejscu by odebrać paczkę.

John Wick zakończył z powodzeniem kolejną misję. 

Grafika: Movie Web

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA