search
REKLAMA
News

Wiemy, kiedy MARTIN SCORSESE wejdzie na plan nowego filmu

Weronika Lipińska

12 sierpnia 2020

REKLAMA

Zdjęcia do nowego filmu Martina Scorsese, Killers of the Flower Moon, w którym wystąpią Robert De Niro i Leonardo DiCaprio mają ruszyć w lutym 2021. Ze względu na światowy kryzys zdrowotny projekt napotkał oczywiste trudności, jednak nowy termin rozpoczęcia prac wydaje się ostateczny. 

Oparty na uznanej książce Davida Granna, Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI, film ma łączyć western z kryminałem i opowiadać o indiańskim plemieniu Osage, które osiadło na jałowym terytorium w nadziei, że pozostanie ono poza zainteresowaniem białych. Na terenie odkryto jednak złoże ropy, na której plemię wkrótce się wzbogaciło. Bogactwo przyciągnęło białych i pośród ludności Osage zaczęło dochodzić do niewyjaśnionych morderstw, którymi zainteresowało się ówczesne FBI, w tym J. Edgar Hoover.

Czas i miejsce akcji to lata 1921-1922 w Oklahomie i zgodnie z tym Scorsese planuje kręcić w Osage Hills – właśnie w Oklahomie. Naczelny wódz ludności Osage, Geoffrey Stojący Niedźwiedź, w rozmowie z Osage News przyznał, że zgodnie z jego ostatnimi informacjami ekipa ma pojawić się pod koniec tego roku i w lutym zacząć zdjęcia, które potrwają ok. 16 tygodni. W projekcie bierze udział również scenarzysta Eric Roth, odpowiedzialny m.in. za Forresta Gumpa i Ciekawy przypadek Benjamina Buttona.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA