search
REKLAMA
News

MARGOT ROBBIE chce, żeby jej bohaterka w PIRATACH Z KARAIBÓW reprezentowała LGBT? Nowe doniesienia

Weronika Lipińska

8 grudnia 2020

REKLAMA

W czerwcu tego roku pisaliśmy o obsadzeniu Margot Robbie w głównej roli w najnowszym filmie z serii Piraci z Karaibów. Produkcja nie jest spin-offem dotychczasowych części, lecz zupełnie nową przygodą z nową obsadą. Niemniej liczni fani Johnny’ego Deppa i tak odczuli to, jakby aktorka dołączyła do grona jego zastępców. 

Ostanie przejścia aktora z byłą partnerką Amber Heard i jego narzucona przez Warner Bros. rezygnacja z występu w Fantastycznych zwierzętach 3 wywołały pośród fanów Deppa gwałtowny sprzeciw i w ramach wsparcia została stworzona petycja o przywrócenie go do roli Grindelwalda. Widząc, że z powodu problemów osobistych aktor stracił kolejną ważną rolę, fani przypomnieli też sobie o pierwszym przypadku i po dwóch latach od powstania petycji pojawiły się tysiące nowych podpisów za przywróceniem Deppa do roli Jacka Sparrowa. Jednak żadnej z akcji nie wróży się się sukcesu, tymczasem prace nad Piratami z Karaibów z Margot Robbie trwają.  Jak donoszą zagraniczne media, aktorka ma ponoć pomysł na istotny aspekt jej postaci, mianowicie seksualność – chciałaby, żeby bohaterka była osobą reprezentującą LGBT. Portale powołują się na źródło z dojściami do zaplecza Hollywood cytując:

Margot chce, żeby jej bohaterka w PotC była LGBT.

Margot Robbie i Christina Hodson

Obsadzenie Robbie zostało przyjęte bez entuzjazmu przez fanów franczyzy. Natomiast teraz pojawiają się też głosy, że aktorka niepotrzebnie ingeruje w postać chcąc się wpisać w koniunkturę. Inni zauważają, że kto, jak kto, ale piraci na pewno żyli tak, jak im się podobało i postać LGBT mogłaby być fabularnie uzasadniona.

Produkcją filmu zajmie się Jerry Bruckheimer tak samo, jak w przypadku poprzednich części z serii. Scenariusz napisze Christina Hodson, z którą  Robbie pracowała już przy okazji Ptaków nocy. Jak twierdzi aktorka, po tym filmie możemy spodziewać się dużej dawki girl power. Póki co dalsze szczegóły produkcji nie są znane. 

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA