search
REKLAMA
News

Tom Sturridge na nowym zdjęciu z serialu SANDMAN, nadchodzącej adaptacji komiksu Neila Gaimana

“Sandman” ma zadebiutować w tym roku.

Łukasz Budnik

13 maja 2022

sandman empire
REKLAMA

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z serialu Sandman, adaptacji komiksu Neila Gaimana tworzonej dla Netflixa. Jedenastoodcinkowa produkcja ma zadebiutować w tym roku. 

Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Alan Heinberg (Wonder Woman). W Sandmanie wystąpią Tom Sturridge jako Sen, Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć,  Mason Alexander Park i Donna Preston jako Pożądanie i Rozpacz, Joely Richardson jako Ethel Cripps. Gwendoline Christie jako Lucyfer oraz Charles Dance jako mag Roderick Burgess. W obsadzie są też m.in Boyd Holbrook, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar oraz Asim Chaudhry. Gaiman zapowiadał, że każdy z odcinków będzie w nieco innym stylu (przykładowo pierwszy ma się kojarzyć z Downton Abbey, piąty ma być wyjątkowo mroczny, a szósty – lekki). Zaznaczył, że twórcom chodzi o zaskoczenie widzów.

Zarys fabuły produkcji przedstawia się następująco:

Śmiertelnicy wezwali i uwięzili Władcę Snów. Ten wprawdzie wydostaje się na wolność, ale odkrywa, że to tylko początek jego kłopotów.

Właściwa akcja Sandmana będzie toczyć się w 2021 roku – to wtedy Władca Snów wydostanie się na wolność po 105 latach niewoli.

Poniżej zdjęcie przestawiające głównego bohatera:

sandman zdjęcie

 

Przypominamy też zapowiedź udostępnioną przez Netflix w zeszłym roku:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA