search
REKLAMA
News

TOM FELTON widział J.K. Rowling na planie filmów o Harrym Potterze tylko “jeden lub dwa razy”

Tom Felton zabrał głos w sprawie J.K. Rowling.

Łukasz Budnik

14 października 2022

felton rowling
REKLAMA

Tom Felton, odtwórca roli Draco Malfoya w serii Harry Potter, promuje aktualnie swoją książkę Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard. W jednym z wywiadów z aktorem poruszony został wątek J.K. Rowling, autorki książek o Potterze, która w ostatnich latach wzbudzała kontrowersje swoimi wypowiedziami na temat osób transpłciowych. 

Felton stwierdził:

Po pierwsze, nie wiem dokładnie, kto co powiedział. Mój pies zajmuje mi za dużo czasu, żebym się w to zagłębiał. Mogę jedynie powiedzieć, że jestem za wyborem, dyskusją, wszystkimi ludźmi i miłością. Jeśli coś nie zalicza się do tej kategorii, nie mam na to czasu.

Credit WARNER BROS PICTURES Album

Aktor dodał:

Jo jest autorką tych opowieści, ale nie uczestniczyła w procesie tworzenia filmów w takim stopniu, w jakim może się niektórym wydawać. Na planie widziałem ją może jeden czy dwa razy. Ja i moi przyjaciele mamy odmienne opinie na różne tematy i uznajemy nasze wybory. Nie czerpiemy przyjemności z brania na celowników osób, z którymi się w jakiś sposób nie zgadzamy.

W innym wywiadzie Felton zaznaczył, że Rowling jak nikt inny przyniosła radość kilku pokoleniom. Dodał także, że spotkał się z nią jedynie kilka razy, ale zawsze była miła i jest za to wdzięczny.

Felton w wywiadzie opowiedział także o tym, że po zakończeniu serii o Potterze musiał na nowo nauczyć się brać udział w przesłuchaniach, które zresztą różniły się od tych, na które uczęszczał w młodości. Nazwał te doświadczenia lekcją akceptacji. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA