search
REKLAMA
News

Telewizja Polsat kończy produkcję serialu ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH

“Świat według Kiepskich” emitowany był od 1999 do 2021 roku.

Łukasz Budnik

1 czerwca 2022

Swiat wedlug Kiepskich 1
REKLAMA

Portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że Telewizja Polsat nie zamierza kontynuować realizacji sitcomu Świat według Kiepskich, który emitowany był od 16 marca 1999 roku.

Decyzja zapadła po wyemitowaniu dotychczas 588 odcinków (w 34 sezonach). Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przekazała:

Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go.

Swiat wedlug Kiepskich 4

Jednym z powodów, dla których zdecydowano się nie przedłużać serialu, jest śmierć dwóch aktorów z głównej obsady: Mariana Kotysa (Paździoch) i Dariusza Gnatowskiego (Boczek). Ostatni sezon Kiepskich kręcony był jeszcze przed pandemią, a emitowany w okresie od października do grudnia 2021 roku.

Polsat z okazji 30-lecia swojego istnienia wraz z wydawnictwem SQL ma wydać książkę będącą podsumowaniem serialu, gdzie znajdziemy m.in. wypowiedzi aktorów na temat kulis realizacji sitcomu. Pozycja ma trafić na półki jesienią tego roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA