search
REKLAMA
News

TARANTINO zdradza szczegóły następnego filmu. Opowie o krytyku z czasopisma erotycznego

Tarantino opowiedział nieco więcej o “The Movie Critic”.

Łukasz Budnik

25 maja 2023

REKLAMA

Quentin Tarantino podzielił się nowymi informacjami na temat swojego kolejnego (planowo ostatniego) filmu pełnometrażowego w karierze, zatytułowanego The Movie Critic.

Reżyser zapowiedział, że faza “pre-preprodukcji” rozpocznie się w czerwcu i że do głównej roli poszukuje aktora w wieku mniej więcej 35 lat. Historia w filmie ma opowiedzieć o dziennikarzu piszącym dla magazynu erotycznego, którego prace Tarantino czytał w młodości. Przypomnijmy, że akcja filmu przypada na 1977 roku, a postać ma mieć podobny rozwój, jak Travis Bickle z Taksówkarza.

Większość była zbyt obleśna, żeby to czytać, ale w pewnym czasopiśmie erotycznym była interesująca strona poświęcona filmom. [Krytyk] pisał o filmach mainstreamowych i był naprawdę dobry, bardzo cyniczny. Jego recenzje były jakby skrzyżowaniem wczesnego Howarda Sterna i Travisa Bickle’a, gdyby ten był krytykiem. Był bardzo zabawny i niegrzeczny. Przeklinał, używał rasistowskich określeń. Pisał, jakby miał z 55 lat, a był po trzydziestce. Umarł przed czterdziestką. Zbadałem ostatnio temat i wyszło, że z powodu alkoholizmu.

Tarantino podsumował, że film opowie o kimś, kto naprawdę żył, nigdy nie był sławny i pisał recenzje dla gazety erotycznej. Dodał też, że w roli głównej ma zamiar obsadzić kogoż, z kim jeszcze nie pracował i że ma już w głowie kandydata, który mógłby się sprawdzić.

Reżyser zamierza poszukiwać kandydatów w Los Angeles. Póki co przebywa w Cannes, gdzie pokaże widzom film The Rolling Thunder

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA