search
REKLAMA
News

Showrunnerka WIEDŹMINA o planach na drugi sezon

Łukasz Budnik

28 grudnia 2019

REKLAMA

O tym, że powstanie drugi sezon Wiedźmina, wiedzieliśmy już zanim jeszcze pierwszy trafił na Netflixa. Prawdopodobna data premiery nowej serii to 2021 rok, a zdjęcia powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale 2020. Choć minie trochę czasu nim zobaczymy nowe odcinki, już teraz o planach na nowy sezon wypowiada się showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich. 

W wywiadzie dla GamesRadar+ twórczyni zapowiedziała, że ma zamiar bardziej zagęścić fabułę:

Świetne w sezonie drugim jest to, że historia staje się bardziej skoncentrowana. Wszystkie relacje, które podbudowaliśmy w sezonie pierwszym, tutaj zaczynają się urzeczywistniać. (….) Postaci zaczynają się spotykać i wchodzić w interakcje, czasem z pozytywnym efektem, a czasem niekoniecznie. Wszystkie fragmenty układanki, które rozstawialiśmy, będą się zespajać w coś konkretnego.

Hissrich zauważyła również, że mają mnóstwo materiału źródłowego i mogą pisać scenariusze jeszcze przez długi czas – sama wspomniała o siedmiu sezonach serialu. Jest wiele rzeczy, które chciałaby pokazać w serialu i już teraz wraz z innymi twórcami obmyśla, w którym punkcie fabuły mogłyby się pojawić. Hissrich wyjaśniła też zabawy z chronologią w serii pierwszej – były one wynikiem tego, że w Ostatnim życzeniu Andrzeja Sapkowskiego nie ma za bardzo wzmianek o Ciri i Yennefer, a showrunnerka chciała, by były w serialu od samego początku. Hissrich wypowiedziała się też o samym pisarzu, mówiąc, że nauczył ją, by zatrudniała ludzi, którym ufa.

Showrunnerka skomplementowała również Henry’ego Cavilla i jego zaangażowanie w rolę Geralta – pochwał nie szczędził aktorowi zresztą także sam Sapkowski. Pełny wywiad z Hissrich przeczytacie tutaj.

Jakie wątki chcielibyście zobaczyć w kolejnych sezonach?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA