search
REKLAMA
News

Serialowy WŁADCA PIERŚCIENI. Rola młodej Galadrieli obsadzona

Łukasz Budnik

18 grudnia 2019

REKLAMA

Kolejne wieści w sprawie serialu Władca Pierścieni, przygotowywanego przez Amazon. “Variety” poinformowało, że do obsady dołączyła Morfydd Clark. Aktorka ma według źródeł wcielić się w młodą Galadrielę.

To pierwsza istotna postać z książek Tolkiena, która została obsadzona w serialu. Przypomnijmy, że w filmach Petera Jacksona w Galadrielę wcielała się Cate Blanchett. Morfydd Clark ma na koncie między innymi występy w Mrocznych materiachPełzającej śmierciPatricku Melrose Alieniście. W przyszłym roku pojawi się w Drakuliminiserialu BBC i Netflixa.

Źródło Variety

Na tę chwilę w obsadzie serialu są jeszcze Joseph Mawle, Ema Horvath i Markella Kavenagh. Niedawno z działu w projekcie zrezygnował Will Poulter.

Pierwszy sezon serial Amazona ma liczyć 20 odcinków. Jest to, jak na dzisiejsze standardy, niemała liczba. Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu Petera Jacksona. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron doszedł do władzy. Według Shippeya Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach.

W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki reżyseruje J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Już teraz zapowiedziano drugi sezon. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA