search
REKLAMA
News

SCOOBY DOO obchodzi 50 URODZINY!

Filip Pęziński

13 września 2019

REKLAMA

Scooby Doo, jeden z najsłynniejszych psów świata, skończył właśnie 50 lat! Scooby Doo, gdzie jesteś? – pierwszy serial tworzący medialną markę – został stworzony w 1969 roku przez Joego Ruby’ego i Kena Spearsa dla studia Hanna-Barbera, a premiera Nocy w muzeum (pierwszego odcinka serii) odbyła się dokładnie 13 września tamtego roku.

Głównymi postaciami seriali i filmów są oczywiście tytułowy dog niemiecki oraz czworo nastolatków: Fred, Daphne, Velma i najwierniejszy przyjaciel psa – Kudłaty. Bohaterowie rozwiązują zagadki kryminalne związane z przestępcami przebranymi za wszelkiego rodzaju duchy, stwory i legendy, rzadziej z udziałem zjawisk nadprzyrodzonych. Ekipa z charakterystycznego vana na swej drodze spotkała też m.in. Batmana i Robina oraz Johnny’ego Bravo.

Do tej pory Scooby Doo pojawił się w aż 14 serialach animowanych, imponującej liczbie 47 filmów animowanych, 4 filmach aktorskich (w tym dwóch kinowych!), filmie kukiełkowym oraz licznych komiksach i grach.

Wszystkiego najlepszego! Życzymy wszystkich Scooby Chrupków świata!

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA