search
REKLAMA
News

HBO bliskie zamówienia kolejnego prequelu GRY O TRON. Tym razem o Targaryenach

Łukasz Budnik

13 września 2019

daenerys dragon gameofthrones 2
REKLAMA

Wszyscy ci, którzy tęsknią za światem Gry o tron, mogą zacierać ręce. Jak informują zagraniczne media, HBO jest krok od zamówienia pilota kolejnego prequelu historii stworzonej przez George’a R.R. Martina. 

Akcja serialu będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupiać się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na wydanej w zeszłym roku książce “Ogień i krew” autorstwa Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W przygotowaniu jest kolejna część tej opowieści.

Według źródeł “The Hollywood Reporter”, serial będzie nowym podejściem do pomysłu Bryana Cogmana, który jakiś czas temu porzucił prace nad prequelami Gry o tron i zajął się współtworzeniem nadchodzącego Władcy Pierścieni od Amazona. Scenariuszem zajmie się sam Martin, wraz z Ryanem Condalem.

HBO póki co odmówiło komentarza na temat nowego prequelu. Jak wiemy, w przygotowaniu jest też serial opowiadający o wydarzeniach mających miejsce tysiące lat przed Grą o tron – zobaczymy w nim między innymi Naomi Watts.

Chcielibyście obejrzeć serial o Targaryenach? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA