search
REKLAMA
News

Scenariusz serialowego WILLOWA ukończony

Łukasz Budnik

21 grudnia 2019

REKLAMA

W maju tego roku Ron Howard, reżyser filmowy odpowiedzialny między innymi za Willowa, poinformował że wraz Jonem Kasdanem i Kathleen Kennedy prowadzą dyskusje na temat serialu opartym na tym klasyku fantasy. Kilka dni temu zagraniczne media poinformowały, że Kasdan – współscenarzysta filmu o Hanie Solo – zakończył pracę nad skryptem do serialu.

Produkcja ma powstać dla platformy Disney+. Wcześniej mówiło się o tym, że serial będzie kontynuacją filmu, w której ponownie wystąpi odtwórca tytułowej roli – Warwick Davis. Na tę chwilę nie podano jednak żadnej oficjalnej informacji na ten temat, nie wiadomo też, kiedy miałaby ruszyć realizacja. Oryginał produkowany był przez Lucasfilm, którego prezesem jest w tym momencie wspomniana powyżej Kennedy, a powstanie serialu wiąże się z jej chęcią by rozszerzyć działalność firmy poza markę Gwiezdnych wojen.

Willow z 1988 roku opowiadał historię karła, który wyrusza z misją uratowania niemowlęcia przed złą królową. Oprócz Davisa w filmie wystąpili między innymi Val Kilmer, Joanne Whalley i Jean Marsh. Film był nominowany do Oscara za efekty specjalne i montaż dźwięku.

Chcielibyście zobaczyć serial osadzony w świecie Willowa?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA