search
REKLAMA
News

Rosną kontrowersje wokół filmu HABIT, w którym Jezus ma być homoseksualną kobietą

Łukasz Budnik

3 lipca 2020

REKLAMA

W ostatnich latach popularne jest zjawisko internetowych petycji, za pomocą których niezadowoleni widzowie wyrażają swój sprzeciw wobec poczynań twórców filmów lub seriali  – w zeszłym roku popularna była choćby ta, w której wnoszono o ponowne nakręcenie finałowego sezonu Gry o tron. Tym razem oburzenie wywołuje zapowiedziany film Habit, a to dlatego, że Jezus Chrystus ma w nim być przedstawiony jako homoseksualna kobieta.

Habit to debiut reżyserski Janell Sritcliff, w którym główne role grają Paris Jackson (córka Michaela Jacksona) oraz Bella Thorne.  Główną bohaterką jest dziewczyna, która ma “fetysz Jezusa Chrystusa” i jest zmuszona uciekać w przebraniu zakonnicy po tym, jak nie wypala jej interes narkotykowy. Grany przez Jackson Jezus objawia jej się w trakcie filmu. Zdjęcia do filmu zakończyły się jeszcze przed wybuchem pandemii, a obecnie jest on w postprodukcji. Nie znaleziono jeszcze dystrybutora.

Na portalu Change.org pojawiła się tymczasem petycja, której celem jest całkowite powstrzymanie dystrybucji filmu, jako że jest “przejawem chrystianofobii”. Na tę chwilę zebrano już niemal 290.000 podpisów – możecie to na bieżąco sprawdzać TUTAJ. Wśród oburzonych widzów pojawiają się też komentarze o kpinach z osób wierzących.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Habit mógłby trafić do kin lub na VoD, jednak cała sytuacja znacząco podniosła jego popularność w sieci, a dla wielu stała zapewne pierwszą okazją, by w ogóle usłyszeć o tym projekcie. Co wy sądzicie na ten temat?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA