search
REKLAMA
News

Reżyserzy AVENGERS: KOŃCA GRY na Comic Conie: “Chcielibyśmy znowu współpracować z Marvelem!”

Łukasz Budnik

19 lipca 2019

REKLAMA

Na trwającym konwencie Comic Con zakończył się panel poświęcony Marvelowi, z udziałem braci Russo, reżyserów dwóch części przygód Kapitana Ameryki oraz Avengers: Wojny bez granic Avengers: Końca gry

Prowadzący panel, redaktor naczelny portalu “Collider”, zapytał braci o ewentualny powrót do uniwersum Marvela. Podkreślili, że marzy im się ekranizacja serii komiksowej “Tajne wojny” – w oryginale jej bohaterami byli między innymi Avengers, Fantastyczna Czwórka i X-Men. Gdyby miał nastąpić powrót Russo do Marvela, to właśnie “Tajne wojny” byłyby najlepszym wyborem.

Twórcy wypowiadali się również na temat pracy nad poprzednimi odsłonami kinowego uniwersum Marvela. Opowiedzieli na przykład, że najtrudniejszym komputerowym efektem do wygenerowania było zniknięcie bohaterów po zniknięciu Thanosa. Realizację Wojny bez granic określili zresztą jako najbardziej stresującą – ale i interesującą, ze względu na połączenie ze sobą kilku superbohaterskich grup.

Russo usłyszeli również pytanie o to, który moment z realizacji dwóch części Avengers chcieliby przeżyć ponownie – ich wybór padł na realizację ostatniej sceny Roberta Downeya Juniora, realizowanej dokładnie tam, gdzie Iron Man dwanaście lat wcześniej. Podkreślili też drogę, jaką przeszedł Tony Stark na przestrzeni wszystkich filmów z uniwersum, a także zdradzili kilka ciekawostek zza kulis – między innymi to, że Chris Hemsworth doznał kontuzji pleców od noszenia kostiumu pogrubiającego.

Nie zabrakło wypowiedzi na temat coraz mniejszej sumy potrzebnej do tego, by Avengers: Koniec gry prześcignęło Avatara na liście najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Komentarz był krótki – James Cameron to idol braci i wyjątkowym doświadczeniem jest być tak blisko jego dzieła.

Twórcy zdradzili też, że w ich kolejnym filmie – Cherry – wystąpi Tom Holland, którego obecnie możemy oglądać jako Spider-Mana w kolejnej części jego przygód. 

Widzowie na panelu zobaczyli kolejny zwiastun filmu 21 Bridges, produkowanego przez braci thrillera z Chadwickiem Bosemanem (Czarna Pantera) w roli głównej.

Na koniec panelu Russo zapowiedzieli, że kolejne projekty nad którymi pracują to Grim Jack i adaptacja serialu anime Battle of the Planets, w Polsce znanego jako Eskadra Orłów.

Na koniec zaprezentowano zwiastun wydań Końca gry na nośnikach.

Już jutro kolejny panel Marvela, w którym tym razem weźmie udział Kevin Feige, czuwający nad MCU. Czy poznamy filmy kolejnej fazy uniwersum? Przekonamy się. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA