News
Produkowany przez reżysera THE BATMAN serial o Arkham będzie należeć do DCU Jamesa Gunna
Informację potwierdził James Gunn.
Matt Reeves aktualnie pracuje nad kontynuacją swojego The Batman i osadzonego w tym samym świecie serialu o Pingwinie granym przez Colina Farrella. Obie te produkcje należą do innego uniwersum niż DCU nadzorowane przez Jamesa Gunna i Petera Safrana, jednak Reeves będzie mieć udział także w tym drugim.
W serwisie Threads James Gunn potwierdził, że Reeves będzie produkować serial poświęcony Arkham Asylum, szpitalu/więzieniu, w którym przebywają zamknięci wrogowie Batmana. Dopytany, czy serial o Arkham będzie należeć do DCU, Gunn odparł:
Tak. Uwielbiamy Matta jako reżysera i producenta, więc będzie się on zajmować historiami zarówno w swoim uniwersum The Batman, jak i w DCU.
Twórca doprecyzował, że serial o Arkham był jednym z pierwszych projektów, którymi zainteresował się on i Safran, gdy zajęli się DCU i że zawsze kojarzył go jako serial należący domyślnie do jego uniwersum.
Na ten moment nie wiadomo, kiedy serial miałby ujrzeć światło dzienne. The Batman – Part II Reevesa ma zadebiutować 3 października 2025 roku, a The Penguin pod koniec 2024 roku.
