search
REKLAMA
News

Producentka IGRZYSK ŚMIERCI opowiada, w jaki sposób cykl uniknął błędów innych serii filmowych

Prequel “Igrzysk śmierci” zadebiutuje w listopadzie.

Łukasz Budnik

10 września 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera prequela serii Igrzyska śmierci, zatytułowanego Ballada ptaków i węży. Fabuła skupi się na historii Coriolanusa Snowa, prezydenta i antagonisty w oryginalnej serii (wówczas grał go Donald Sutherland). W nowym filmie zobaczymy, jak Snow dochodzi do władzy. Akcja została osadzona 64 lata przed zdarzeniami z pierwszego filmu głównego cyklu (który na ekrany trafił w 2012 roku), 10 lat po okresie Mrocznych Dni, gdy Dystrykty zbuntowały się przeciwko Kapitolowi. 

W nowym wywiadzie producentka Nina Jacobsen wyjaśnia, w jaki sposób Igrzyska śmierci jako cykl unikają błędów innych serii filmowych. Ma to związek z tym, że Lionsgate nie zdecydowało się na rozszerzanie świata za pomocą spin-offów, które nie miałyby podstawy w książkowym pierwowzorze.

Można było pójść tropem ulubieńców fanów – opowiedzmy historię Haymitcha albo o Finnicku! Ale to byłoby robieni dla robienie. Świetnie, jeżeli Suzanne ma historię, o której chce mówić i ją zagłębiać. Jeśli nie ma, lepiej zostawić cykl, o którym ludzie ciepło myślą niż tworzyć sequel dla samego tworzenia.

 Scenariusz nowego filmu napisał Michael Arndt na podstawie powieści Suzanne Collins. Premiera 17 listopada 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA