search
REKLAMA
News

Premiera NIE CZAS UMIERAĆ przesunięta o kilka miesięcy!

Łukasz Budnik

4 marca 2020

REKLAMA

Jeszcze przedwczoraj pisaliśmy, że grupa fanów Jamesa Bonda pisząca dla strony MI6-HQ wystosowała list otwarty do producentów, w którym wnoszono o przesunięcie daty wejścia filmu do kin. Powodem był strach przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa – autorzy listu pisali, że zdrowie jest ważniejsze niż marketing i terminy. Dziś dowiedzieliśmy się, że producenci istotnie przesuwają premierę – aż na listopad.

MGM, Universal oraz Michael G Wilson i Barbara Broccoli oznajmili, że Nie czas umierać trafi do kin w Wielkiej Brytanii 12 listopada. To, kiedy inne kraje będą mogły zobaczyć nowe przygody Bonda, zostanie jeszcze ogłoszone – na tę chwilę amerykańska premiera wyznaczona jest na 25 listopada.

Już wcześniej anulowano promocję filmu w Chinach, Korei Południowej i Japonii oraz przesunięto premierę w Hong Kongu. Jak informuje “Deadline”, powody nowej decyzji producentów związane są z finansami i nie wynikają ze strachu przed epidemią – kraje, które przyniosły poprzedniej części cyklu 38% całych zarobków na świecie (w tym te wymienione powyżej oraz Włochy, Francja i Szwajcaria) zabraniają w tym momencie tworzenia dużych zgromadzeń w obawie przed rozprzestrzenianiem się wirusa. W Chinach zamkniętych jest 70 tysięcy kin, co w światowym box office może przynieść straty rzędu ponad 2 miliardów dolarów.

Jak dowiedziało się “Deadline”, decyzję producentów wsparły osoby pracujące przy filmie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA