search
REKLAMA
News

Prace nad THUNDERBOLTS z MCU opóźnią się ze względu na strajk scenarzystów

“Thunderbolts” ma zamknąć 5. fazę MCU.

Łukasz Budnik

26 maja 2023

REKLAMA

Jednym z zaplanowanych filmów MCU jest Thunderbolts – finałowy film 5. fazy, który opowie o kolejnej drużynie uniwersum, tym razem składającej się z antybohaterów. Jego premiera zaplanowana jest na 26 lipca 2024 roku, jednak niewykluczone, że ulegnie ona przesunięciu – prace nad filmem opóźnią się ze względu na trwający strajk scenarzystów, który opóźnił też zdjęcia do Blade’a.

Zdjęcia miały ruszyć za trzy tygodnie, jednak członkowie ekipy zostali poinformowani o opóźnieniu. Niedawno wstrzymano też prace nad serialem Wonder Man, także należącym do MCU. Na ten moment nie wiadomo, kiedy aktorzy będą mogli wejść na plan i czy sytuacja ta sprawi, że opóźni się premiera.

W Thunderbolts do swoich ról z poprzednich filmów MCU powrócą Julia Louis Dreyfuss jako Allegra, David Harbour jako Red Guardian, Hannah John Kamen jako Ghost (widzieliśmy ją w drugiej części Ant-Mana), Wyatt Russell jako US Agent, Olga Kurylenko jako Taskmaster, Florence Pugh jako Yelena Belova oraz Sebastian Stan jako Bucky Barnes, znany też jako Zimowy żołnierz.

Film reżyseruje Jack Schrier. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA