search
REKLAMA
News

Powstaje nowa PLANETA MAŁP. Wybrano już reżysera

Łukasz Budnik

4 grudnia 2019

REKLAMA

Jak informuje “The Hollywood Reporter”, w przygotowaniu jest nowa odsłona serii Planeta małp. Tym samym to pierwszy istotny tytuł studia Fox, nad którym rozpoczęły się prace po tym, jak zostało ono przejęte przez Disneya. Wybrano już reżysera – jest nim Wes Ball, odpowiedzialny za produkcje z serii Więzień labiryntu.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat filmu – wciąż czekamy na weryfikację, czy nowa Planeta małp będzie kolejnym rebootem, czy kontynuacją Wojny o planetę małp z 2017 roku. Wspomniany tytuł był zamknięciem trylogii rozpoczętej w 2011 Genezą planety małp, która z powodzeniem odświeżyła serię i dała światu postać Ceasara w znakomitym wykonaniu Andy’ego Serkisa. Dwie części nowej trylogii reżyserował Matt Reeves, który aktualnie pracuje nad nowym filmie o Batmanie.

Oryginalna Planeta Małp z 1968 roku była z kolei adaptacją powieści Pierre’a Boulle’a i opowiadała o astronaucie który trafił do cywilizacji rządzonej przez wysoce inteligentne małpy. W słynnej końcówce filmu bohater odkrywa, że tak naprawdę wciąż znajduje się na Ziemi, w czasach po apokalipsie. Produkcja doczekała się kilku kontynuacji, a w 2001 roku remake’u spod ręki Tima Burtona.

Wes Ball ma do tej pory trzy filmy pełnometrażowe na koncie – wszystkie są częściami wspomnianej serii Więzień labiryntu, która zarobiła na świecie łącznie prawie miliard dolarów przy stosunkowo niewielkich budżetach.

Czekacie na nową Planetę małp?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA