search
REKLAMA
News

Pierwsze recenzje ETERNALS trafiły do sieci. Widowisko Marvela dzieli krytyków

“Eternals” trafi do kin 5.11.

Łukasz Budnik

25 października 2021

REKLAMA

Zbliża się kinowa premiera kolejnego widowiska Marvela – Eternals. Pierwotnie film miał wejść na ekrany na początku listopada 2019, lecz na tę chwilę jego premiera jest zaplanowana na 5.11.2021. Tymczasem do sieci trafiły recenzje krytyków. Okazuje się, że nie oceniają oni filmu jednomyślnie. 

Przypomnijmy, że Eternals to reżyserowana przez Chloe Zhao (laureatka Oscara za Nomadland) ekranizacja przygód przedwiecznych kosmitów o boskich mocach. Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach z Avengers: Końca gry, gdy niespodziewane wydarzenie zmusi tytułową grupę Przedwiecznych do wyjścia z cienia (przebywają na Ziemi od ponad 7000 lat i mają nie ingerować w ludzkie sprawy) i zjednoczenia się w walce z Dewiantami, rasą potworów rządzoną przez Kro.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 41 recenzji, z czego 71% to opinie pozytywne. Średnia ocena krytyków to na ten moment 6,20/10. W pozytywnych recenzjach czytamy o tym, że Eternals to jedno z najbardziej ambitnych przedsięwzięć Marvela, które zachwyca wizualnie i może się pochwalić świetną obsadą. Zatrudnienie Zhao jako reżyserki poskutkowało tym, że nadchodzące widowisko jest także nieco dojrzalsze niż inne produkcje Marvela, choć twórczyni nie uniknęła klisz charakterystycznych dla kina superbohaterskiego. W negatywnych recenzjach czytamy z kolei, że Eternals to rozczarowanie, film zbyt długi i za bardzo polegający na ekspozycji. Recenzenci wspominają, że film Zhao jest najlepszy wtedy, gdy skupia się na tytułowych bohaterach i ich walce o rzeczy, które kochają. Całość sprawia jednak wrażenie jedynie wstępu do kontynuacji. Jeden z recenzentów zauważył, że Eternals może być jednym z tych filmów MCU, które najbardziej podzielą odbiorców. Wszystkie recenzje zebrane są tutaj.

W serwisie Metacritic póki co zebrano 19 recenzji. 10 z nich to opinie pozytywne, a 9 recenzentów oceniło swoje odczucia jako mieszane. Średnia ocena to 58/100.

Polska premiera także zaplanowana jest na 5 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA