search
REKLAMA
News

Pierwsze recenzje CRY MACHO Clinta Eastwooda trafiły do sieci. Krytycy podzieleni

W Polsce Cry Macho trafi do kin 12 listopada.

Łukasz Budnik

15 września 2021

REKLAMA

17 września w amerykańskich kinach i na HBO Max zadebiutuje Cry Macho, nowy film Clinta Eastwooda. Do sieci trafiły pierwsze recenzje produkcji i niestety nie nastrajają one pozytywnie. 

Przypomnijmy, że Eastwood nie tylko reżyseruje film, lecz także gra w nim główną rolę. Jego postać to dawna gwiazda rodeo i hodowca koni, któremu były szef daje zlecenie – bohater Eastwooda ma sprowadzić jego syna, który mieszka z matką cierpiącą na alkoholizm. W czasie drogi powrotnej obaj mierzą się z wyzwaniami, a postać Eastwooda próbuje odnaleźć poczucie odkupienie i nauczyć młodego chłopaka jak być dobrym człowiekiem.

W serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano do tej pory 22 recenzje filmu i 50% z nich to opinie pozytywne, a średnia ocena wynosi na tę chwilę 4,4/10. Krytycy zgodnie twierdzą, że Cry Macho to film pełen sentymentu, jednak nie wszyscy uznają to za zaletę. Pojawiają się głosy, że film Eastwooda jawi się niczym parodia klasycznych westernów i opowiada o postaciach, do których trudno zapałać sympatią. W jednej z recenzji padło stwierdzenie, że Cry Macho wygląda tak, jakby ktoś postanowił poskładać film z usuniętych fragmentów lepszych produkcji. Zarzuty kierowane są też w stronę samego Eastwooda w głównej roli – według niektórych krytyków, twórca powinien był ustąpić innemu aktorowi.

Nie brakuje jednak także głosów chwalących Cry Macho i w pozytywnym tonie piszących o tym, że film jest melancholijnym pożegnaniem (kolejnym) Eastwooda i dobrym studium postaci, oraz najbardziej bezpośrednią produkcją w dorobku twórcy. Dotychczasowe opinie zebrane są tutaj

W serwisie Metacritic zarejestrowano na ten moment 16 opinii – 6 z nich jest pozytywnych, 7 mieszanych, a 3 negatywne.

Oprócz Eastwooda, w filmie grają Natalia Traven, Dwight Yoakam, Horacio Garcia Rojas i Fernanda Urrejola, a scenariusz już lata temu napisał zmarły w 2000 roku N. Richard Nash, opierając go na własnej powieści z 1975. Plany na realizację Cry Macho istniały już w latach 80. Wtedy także z projektem związany był Eastwood.

W Polsce Cry Macho trafi do kin 12 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA