search
REKLAMA
News

Pierwsze plakaty promujące serial WŁADCA PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE WŁADZY

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje 2 września 2022.

Łukasz Budnik

3 lutego 2022

lotr plakaty
REKLAMA

We wrześniu powrócimy do Śródziemia, a to za sprawą serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy przygotowywanego przez Amazon Studios.

Akcja produkcji zostanie osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, a my poznamy nowych bohaterów i zobaczymy kilku już znanych. Ujrzymy też wiele lokacji z krainy stworzonej przez Tolkiena. Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez pisarza, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach. W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki wyreżyserował J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Drugi sezon jest już zapowiedziany (kolejne są prawdopodobne). W kwietniu zeszłego roku media poinformowały, że koszt produkcji całego pierwszego sezonu to 465 milionów dolarów.

Część plakatów zobaczycie poniżej, a wszystkie – na oficjalnym profilu serialu na Twitterze.

lotr 1

lotr 2

lotr 9

lotr 3

lotr 8

lotr 7

lotr 6

lotr 5

lotr 4

Showrunnerzy produkcji zapowiadają, że serial opowie o ważnych historiach z Drugiej Ery – wykuciu Pierścieni, dojściu Saurona do władzy, Ostatnim Sojuszu elfów i ludzi oraz historii Númenor. “Zanim powstał Jedyny Pierścień, było ich wiele… jesteśmy podekscytowani, że opowiemy ich epicką historię”. Według oficjalnego opisu, w serialu zobaczymy znane już oraz nowe postaci, które skonfrontują się ze złem powstającym w Śródziemiu i pozostawią po sobie dziedzictwo.

 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. W obsadzie znajdą się Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA