search
REKLAMA
News

Pierwsza zapowiedź nowego filmu WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO. Roboczy tytuł to WESELE 2

Łukasz Budnik

4 grudnia 2020

REKLAMA

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Kolejne pełnometrażowe dzieło reżysera roboczo zatytułowane jest Wesele 2 (studio określa jako W2). Ekipa filmowa pracowała między innymi na  terenie Polski i Łotwy, a budżet produkcji oszacowany został na 25 milionów złotych. Studio Metrage udostępniło pierwszą zapowiedź produkcji.

Oto spot:

Wiemy, że akcja filmu ma rozgrywać się równolegle w ciągu jednej nocy, na terenie rzeźni oraz domu weselnego – poza tym Smarzowski pokaże sceny retrospekcji z czasów drugiej wojny światowej i być może odniesie się do pogromu ludności żydowskiej w Jedwabnem. Przed rozpoczęciem zdjęć twórcy poszukiwali statystów – zgłosiły się setki osób.

Wiemy, że w filmie pojawią się Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Mateusz Więcławek, Arkadiusz Jakubik i Michalina Łabacz. Premiera zaplanowana jest na jesień 2021.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA