search
REKLAMA
News

Oficjalnie: WILLOW doczeka się serialowej kontynuacji

Łukasz Budnik

21 października 2020

filmorgpl grudzien z fantasy willow1
REKLAMA

W maju zeszłego roku Ron Howard, reżyser filmowy odpowiedzialny między innymi za Willowa, poinformował że wraz Jonem Kasdanem i Kathleen Kennedy prowadzą dyskusje na temat serialu opartym na tym klasyku fantasy. W grudniu zagraniczne media poinformowały, że Kasdan – współscenarzysta filmu o Hanie Solo – zakończył pracę nad skryptem do pilota serialu. Teraz wiemy już oficjalnie, że serial powstanie i będzie przeznaczony na platformę Disney+.

Serial będzie kontynuacją filmu, w której ponownie wystąpi odtwórca tytułowej roli – Warwick Davis. Akcja ma być osadzona 25 lat po wydarzeniach z oryginału. Produkcją zajmie się Ron Howard. Reżyserię pierwszego odcinka powierzono Jonowi M. Chu (Bajecznie bogaci Azjaci), który stwierdził, że to dla niego spełnienie marzeń. Oryginalny film produkowany był przez Lucasfilm, którego prezesem jest w tym momencie wspomniana powyżej Kennedy, a powstanie serialu wiąże się z jej chęcią by rozszerzyć działalność firmy poza markę Gwiezdnych wojenNie podano jeszcze informacji na temat planowanej daty premiery serialu, ale wiadomo, że prace nad nim ruszą w 2021 roku.

Willow z 1988 roku opowiadał historię karła, który wyrusza z misją uratowania niemowlęcia przed złą królową. Oprócz Davisa w filmie wystąpili między innymi Val Kilmer, Joanne Whalley i Jean Marsh. Film był nominowany do Oscara za efekty specjalne i montaż dźwięku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA