search
REKLAMA
News

Niepublikowane wcześniej wypowiedzi STANLEYA KUBRICKA w zwiastunie nowego dokumentu

Łukasz Budnik

10 kwietnia 2020

REKLAMA

Jeśli jesteście miłośnikami twórczości Stanleya Kubricka, z pewnością zainteresuje was zwiastun nowego dokumentu zatytułowanego Kubrick by Kubrick. Film autorstwa Grégory’ego Monro oparty jest na rozmowach legendarnego reżysera z francuskim krytykiem filmowym Michelem Cimentem – panowie znali się trzydzieści lat i w tym czasie mieli okazję wielokrotnie prowadzić konwersacje o kinie. 

Kubrick by Kubrick usłyszymy niepublikowane do tej pory wypowiedzi samego reżysera (który raczej stronił od wywiadów), pochodzące właśnie z rozmów z Cimentem. Według zapowiedzi, dokument ma celebrować esencję tego, co znaczy film dla ich twórców i pokryje całą filmografię Kubricka. Jak widać już w samym zwiastunie, będzie można też obejrzeć archiwalne wypowiedzi aktorów i współpracowników reżysera.

Film miał zadebiutować na tegorocznym Tribeca Film Festival, został on jednak odwołany – niewykluczone więc, że Kubrick by Kubrick trafi ostatecznie do streamingu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA