search
REKLAMA
News

Nie żyje SAM LLOYD, aktor i muzyk znany z serialu HOŻY DOKTORZY

Łukasz Budnik

2 maja 2020

REKLAMA

W wieku 56 lat zmarł Sam Lloyd, znany najlepiej z roli Teda Bucklanda w emitowanym w latach 2001-2010 sitcomie Hoży doktorzy (oryginalny tytuł: Scrubs). Informację potwierdził jego agent. Aktor i muzyk w zeszłym roku dowiedział się, że choruje na raka płuc, który wkrótce objął także jego mózg, wątrobę, kręgosłup i szczękę. 

Lloyd, prywatnie bratanek Christophera Lloyda, urodził się 12 listopada 1963 roku. Uczęszczał na uniwersytet w Syracuse. Pierwsze aktorskie kroki stawiał w serialu Night Court. Pojawiał się w filmach takich jak Wschodzące słońce Flubber, gościnnie występował też w serialach telewizyjnych, między innymi w Kronikach SeinfeldaNowojorskich gliniarzachTrzeciej planecie od słońcaZwariowanym świecie Malcolma oraz Gotowych na wszystko. W latach 2001-2009 regularnie pojawiał się w Hożych doktorach, a jego postać – nieporadny prawnik Ted – stała się jedną z tych, które widzowie lubili najbardziej. Poza karierą aktorską, Lloyd udzielał się też jako muzyk – był wokalistą śpiewającego a capella zespołu The Blanks, którego członkowie także pojawiali się w Hożych doktorach.

Lloyda za pomocą serwisów społecznościowych pożegnali między innymi Bill Lawrence, twórca Hożych doktorów, oraz Zach Braff, odtwórca głównej roli. Lloyd miał żonę i dziecko, które urodziło się niedługo przed tragiczną diagnozą.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA