search
REKLAMA
News

Nie żyje producent SIMPSONÓW oraz RICKA I MORTY’EGO

Łukasz Budnik

24 września 2019

REKLAMA

J. Michael Mendel, producent seriali animowanych Simpsonowie oraz Rick i Morty oraz czterokrotny laureat nagrody Emmy, zmarł w wieku 54 lat. Śmierć producenta potwierdził przedstawiciel stacji Adult Swim, na której emitowany jest drugi z wymienionych powyżej seriali. 

W oświadczeniu czytamy, że śmierć Mendela wstrząsnęła wszystkimi członkami stacji i że producent był sercem produkcyjnej rodziny Ricka i Morty’ego. Mając 25 lat doświadczenia, wspierał i przewodził nowym generacjom artystów, jego śmierć będzie zatem odczuwalna w całej społeczności.

Kilka słów dorzucił też jeden z twórców Ricka i Morty’ego, a zarazem odtwórca obu tytułowych ról, Justin Roiland. Na Twitterze złożył kondolencje rodzinie zmarłego, nazywając go swoim przyjacielem i partnerem.

Mendel pracował przy Simpsonach w latach 1989-1999, zdobywając w tym czasie trzy nagrody Emmy za swoje dokonania. Czwartą otrzymał za produkowanie Ricka i Morty’ego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA