search
REKLAMA
News

Miłośnicy Tolkiena widzieli fragmenty serialu WŁADCA PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE WŁADZY. “Jest w dobrych rękach”

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje 2 września.

Łukasz Budnik

13 maja 2022

pierścienie władzy
REKLAMA

We wrześniu powrócimy do Śródziemia, a to za sprawą serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy przygotowywanego przez Amazon Studios. Dziś do sieci trafiły nowe zdjęcia promujące nadchodzącą produkcję, na których widzimy kolejnych bohaterów.

Akcja produkcji zostanie osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, a my poznamy nowych bohaterów i zobaczymy kilku już znanych. Ujrzymy też wiele lokacji z krainy stworzonej przez TolkienaPierwsze dwa odcinki wyreżyserował J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo).

Showrunnerzy produkcji zapowiadają, że serial opowie o ważnych historiach z Drugiej Ery – wykuciu Pierścieni, dojściu Saurona do władzy, Ostatnim Sojuszu elfów i ludzi oraz historii Númenor. “Zanim powstał Jedyny Pierścień, było ich wiele… jesteśmy podekscytowani, że opowiemy ich epicką historię”. Według oficjalnego opisu, w serialu zobaczymy znane już oraz nowe postaci, które skonfrontują się ze złem powstającym w Śródziemiu i pozostawią po sobie dziedzictwo.

pierścienie władzy 6

Fragmenty serialu mieli ostatnio okazję zobaczyć miłośnicy Tolkiena, jak również badacze jego twórczości. Do sieci trafiły entuzjastyczne opinie, z których możemy wywnioskować, że serial znajduje się w dobrych rękach, a ewentualne obawy po zwiastunie są niezusadnione. Shaun Gunner stojący na czele Tolkien Society pisze:

Kunszt i przywiązanie do szczegółów, z jakim stworzono ten serial, są niezrównane. To list miłosny do profesora i poziom zaangażowania i zainteresowania, którego nie można sfabrykować. Po rozmowie z showrunnerami jestem przekonany, że są właściwymi ludźmi do zaadaptowania twórczości Tolkiena.

Na stronie Tea with Tolkien czytamy:

(…) dowiedziawszy się więcej na temat serialu i jego twórców, czuję się pewniej. Wygląda na to, że serial jest w rękach kompetentnych osób.

Kolejną opinię znajdziemy na stronie El Anillo Unico.

(…) Amazon naprawdę zasięgnął opinii ludzi, którzy są ekspertami w tej dziedzinie i pomogli uzupełnić luki na temat Drugiej Ery. Podobała nam się muzyka, strona wizualna jest bardzo dobra i daje nam poczucie czegoś, co już znamy. Różni się to od trailera opublikowanego kilka miesięcy temu.

pierścienie władzy 8

Poniżej także opinia doktora Coreya Olsena, który także podkreśla, że serial jest w dobrych rękach:

Więcej opinii zobaczycie TUTAJ.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. W obsadzie znajdą się Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA