search
REKLAMA
News

MAŁA SYRENKA z Halle Bailey hitem serwisu Disney+. Podano dane o oglądalności

“Mała Syrenka” od kilku dni dostępna jest w Disney+.

Łukasz Budnik

12 września 2023

REKLAMA

Na Disney+ zadebiutował już remake Małej Syrenki Disneya, gdzie rolę tytułową zagrała Halle Bailey. Choć film był umiarkowanym sukcesem finansowym w kinach (569,5 mln dolarów przy budżecie 250 mln), do streamingu trafił dopiero po 103 dniach od premiery na wielkich ekranach – tutaj jednak radzi sobie naprawdę dobrze.

Poinformowano, że film z Bailey wygenerował 16 mln wyświetleń w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery na Disney+. Jest to najlepszy wynik nowości debiutującej w serwisie od czasu Hokus Pokus 2 z września zeszłego roku (choć dokładne dane dotyczące tamtego sequela nie zostały ujawnione; ponadto, debiutował on wyłącznie w streamingu).

fot materiały prasowe Disney

 

Poza Halle Bailey, w filmie można zobaczyć lub usłyszeć takie gwiazdy, jak Jonah Hauer-King (książę Eryk), Javier Bardem (Tryton), Melissa McCarthy (Urszula), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier) oraz Daveed Diggs (Sebastian). W serwisie Rotten Tomatoes 67% z zebranych dotąd recenzji to opinie pozytywne.

Naszą recenzję znajdziecie tutaj. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA