search
REKLAMA
News

Kontynuacja DOKTORA STRANGE’A traci reżysera

Łukasz Budnik

10 stycznia 2020

REKLAMA

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że Scott Derrickson zrezygnował z funkcji reżysera kontynuacji Doktora Strange’a, zatytułowanej Doctor Strange: In the Multiverse of Madness. Jako powód podano różnice artystyczne.

Derrickson, który był także reżyserem części pierwszej, napisał na Twitterze:

Marvel i ja wspólnie zgodziliśmy się, że nie będziemy wspólnie pracować przy “Doctor Strange: In the Multiverse of Madness” ze względu na różnice artystyczne. Jestem wdzięczny za dotychczasową współpracę i pozostanę producentem wykonawczym.

Choć trwają poszukiwania nowego reżysera, rozpoczęcie zdjęć wciąż zaplanowane jest na maj. Zmianie nie uległa też data premiery, która przewidywana jest na 7 maja 2021 roku.

Derrickson był związany z projektem od ponad roku – podczas Comic Conu w lipcu zapowiadał, że planuje wpleść w kolejnego Doktora Strange’a nieco horroru. Pod koniec 2019 roku Kevin Feige stwierdził, że elementy grozy będą działać tak, jak w klasykach z lat 80.

Oficjalnie nie wiadomo, czy rezygnacja Derricksona ma związek z jego planami co do klimatu horroru w filmie. W grudniu reżyser pisał na Twitterze, że wyznaczone daty premier są wrogiem sztuki – być może oczekiwał, że dostanie więcej czasu na realizację filmu. 

Kogo widzielibyście w zastępstwie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA