search
REKLAMA
News

Kolejne zdjęcia z planu nowego filmu WOJCIECHA SMARZOWSKIEGO

Łukasz Budnik

20 września 2020

smarzowski w2 1
REKLAMA

11 lipca ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Kolejne pełnometrażowe dzieło reżysera roboczo zatytułowane jest Wesele 2 (studio określa jako W2). 

Ekipa filmowa będzie jeszcze przez jakiś czas pracować na terenie Polski i Łotwy – zdjęcia mają planowo zakończyć się w okolicach października i listopada. Budżet produkcji oszacowany został na 25 milionów złotych.

Wiemy, że akcja produkcji ma rozgrywać się równolegle w ciągu jednej nocy, na terenie rzeźni oraz domu weselnego – poza tym Smarzowski pokaże sceny retrospekcji z czasów drugiej wojny światowej i być może odniesie się do pogromu ludności żydowskiej w Jedwabnem. Przed rozpoczęciem zdjęć twórcy poszukiwali statystów – zgłosiły się setki osób.

Wiemy, że w filmie pojawią się Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Mateusz Więcławek, Arkadiusz Jakubik i Michalina Łabacz. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z planu (ich autorami są Marcin Szpak oraz Taņa Stīpniece). Premiera zaplanowana jest na jesień 2021.

Zdjęcia udostępniło Studio Metrage oraz Michalina Łabacz.

https://www.instagram.com/p/CFU23Xyhd9b/

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA