search
REKLAMA
News

Kina i teatry zamknięte w dwóch kolejnych województwach

Łukasz Budnik

11 marca 2021

europa park magic cinema3 e1553456768592
REKLAMA

Dziś odnotowano ponad 21 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, wobec czego odbyła się konferencja rządu, na której Adam Niedzielski ogłosił, że przywrócone zostaną obostrzenia w kolejnych województwach. Oznacza to, że znów zamknięte zostaną w nich kina i teatry.

Nowe postanowienia dotyczą województw mazowieckiego oraz lubuskiego – to w nich przestaną funkcjonować kina, teatry, hotele, muzea, baseny i galerie handlowe. Nowe decyzje zaczną obowiązywać od 15 marca. Aktualnie takie same obostrzenia obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim, natomiast poczynając od soboty obowiązywać będą także w pomorskim.

Minister zdrowia dodał (za portalem Onet.pl):

Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika powyżej 30 procent. Obserwujemy przyspieszenie i przyrost dziennych zachorowań.

Na tę chwilę zamknięcie potrwa do 28 marca, jednak w przypadku braku poprawy lockdown może rozszerzyć się na cały kraj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA