search
REKLAMA
News

KEVIN BACON dołączył do wyzwania “Footloose drop” na podstawie kultowego filmu. Oto efekt końcowy

“Footloose” trafiło na ekrany w 1984 roku.

Łukasz Budnik

30 czerwca 2022

kevin bacon footloose 1
REKLAMA

W 1984 roku na ekrany trafił film Footloose, historia nastolatka Rena McCormacka, który wprowadza się do małego miasteczka, gdzie obowiązuje zakaz tańczenia i słuchania rockowej muzyki. Wbrew tym zasadom, Ren próbuje doprowadzić do zorganizowaniu balu maturalnego. 

Film po premierze nie był sukcesem komercyjnym i nie spotkał się z przechylnymi opiniami krytyków, ale po latach zyskał kultowy status. W Rena wcielił się Kevin Bacon, który ostatnio wraz ze swoją żoną (także aktorką Kyrą Sedgwick) dołączył do modnego ostatnio wyzwania “Footloose drop”, którego uczestnicy wykonują taneczny ruch do słynnego utworu Kenny’ego Logginsa. Bacon umieścił nagranie na Instagramie z podpisem, że akurat tego elementu choreografii nie pamięta z filmu. Efekt próby pary zobaczycie poniżej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

To nie pierwszy raz, gdy Bacon wraca do tańców związanych z Footloose. W 2014 roku na potrzeby programu Jimmy’ego Fallona odtworzył cały taniec z filmu. Poniżej zobaczycie zarówno oryginalną scenę, jak i “remake” w wykonaniu Bacona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA