search
REKLAMA
News

JOHN CLEESE kpi z Fox News. Stacja zacytowała żart MONTY PYTHONA, myśląc, że to słowa protestującego z Seattle

Łukasz Budnik

16 czerwca 2020

REKLAMA

Monty Python i Święty Graal, drugi pełnometrażowy film słynnej brytyjskiej grupy, uznawany jest dziś za jedną z najlepszych komedii wszech czasów, a kilka scen i dialogów to dziś prawdziwe klasyki. Najwyraźniej nie wszyscy je jednak kojarzą – John Cleese, współzałożyciel Monty Pythona, wykpił na Twitterze pomyłkę w reportażu stacji Fox News.

W swoim materiale Martha MacCallum opowiadała o Capitol Hill Autonomous Zone, samozwańczej strefie w dzielnicy Capitol Hill w Seattle, zajmowanej przez członków protestu okupacyjnego i dowodzonej prawdopodobnie przez muzyka Raza Simone’a. Dziennikarka opowiadała o rzekomych spięciach wewnątrz grupy i niezgodzie na to, by to Simone stał na jej czele. Przedstawiła post z portalu Reddit, cytując wypowiedź jednego z członków protestu – a przynajmniej tak myślała, bo wpis był żartem i parafrazą cytatu ze Świętego Graala.

Myślałam, że jesteśmy niezależnym kolektywem. To komuna anarchistyczno-syndykalistyczna. Zarządzamy nią kolejno, każdy przez tydzień.

Fragment reportażu zobaczycie w filmiku podlinkowanym przez Cleese’a.

W filmie wypowiedź ta pada w momencie, gdy król Artur pyta wieśniaków o drogę, a ci dziwią się, że w ogóle mają władcę. Cleese pociągnął żart, wstawiając kilka godzin temu kolejny wpis i żartując, że CHAZ wybrało nowego przywódcę, o czym trzeba poinformować Fox News:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA