search
REKLAMA
News

JOAQUIN PHOENIX jako Napoleon Bonaparte na zdjęciach z planu filmowej biografii

Joaquin Phoenix wciela się w Napoleona w filmie Ridleya Scotta.

Łukasz Budnik

10 marca 2022

phoenix napoleon
REKLAMA

Ponad dwadzieścia lat temu Joaquin Phoenix i Ridley Scott współpracowali ze sobą na planie Gladiatorateraz zaś łączą siły przy okazji nowego widowiska historycznego – aktor gra tytułową rolę w Napoleonie, filmie biograficznym poświęconym tej postaci. Do sieci trafiły zdjęcia z planu.

Napoleon ma być oryginalnym i osobistym spojrzeniem na władcę i jego drogę władzy, pokazanej przez pryzmat relacji z żoną Józefiną (w tej roli Vanessa Kirby, która zastąpiła Jodie Comer). Zamiarem twórców jest ukazanie na ekranie słynnych bitew Napoleona oraz jego nieustającej ambicji i zmysłu strategicznego, którymi cechował się jako przywódca i wizjoner. Tak prezentuje się Phoenix w swojej roli:

napoleon 1

napoleon 2

Zdjęcia ruszyły w lutym. Aby nakręcić film, twórcy odwiedzą m.in. Lincoln oraz Maltę, gdzie zostanie zrealizowana sekwencja oblężenia Tulonu. Oprócz Phoenixa i Kirby, w filmie zobaczymy Tahara Rahima, który gra polityka Paula Barrasa. Scenariusz napisał David Scarpa.

Produkcja powstaje dla Apple TV+. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA