search
REKLAMA
News

JOAQUIN PHOENIX apeluje o wypuszczenie osadzonych w nowojorskich więzieniach

Łukasz Budnik

17 kwietnia 2020

REKLAMA

Joaquin Phoenix w minionym sezonie nagród dał się poznać jako aktywista, wykorzystując swoje przemowy aby apelować do widzów i walczyć o wartości, w które wierzy. Dzień po odebraniu Oscara uratował od śmierci krowę i cielaka, co wzbudziło w sieci niemałe poruszenie. Aktor po raz kolejny zabrał głos w istotnej sprawie – tym razem związanej z pandemią koronawirusa.

Phoenix w krótkim nagraniu zaapelował do Andrew Cuomy, gubernatora stanu Nowy Jork, o zwolnienie nowojorskich więźniów na czas pandemii. Aktor stwierdził, że przenoszenie się wirusa w więzieniach zagraża bezpieczeństwu wszystkich obywateli, a podczas zamknięcia w takim miejscu nie ma mowy o izolacji od innych osób czy wystarczającym utrzymaniu higieny. Dlatego właśnie Phoenix wnosi o ułaskawienie osadzonych – według niego zależy od tego życie wielu, a nikt nie zasługuje na to, by umrzeć w więzieniu na skutek zarażenia.

Nagranie udostępnił Joey Saladino, odnosząc się do niego krytycznie:

https://twitter.com/JoeySalads/status/1250863816281165824

W marcu część więźniów została warunkowo zwolniona z więzienia ze względu na obawy związane z COVID-19, jednak kolejne grupy proszą o wypuszczenie jeszcze tych, którzy niedługo mają skończyć wyrok, lub z osób już chorujących na inne schorzenia. Przedstawicielka gubernatora zaznaczyła, że sytuacja związana z koronawirusem jest monitorowana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA