search
REKLAMA
News

Jak wypada CICHE MIEJSCE 2 Johna Krasinskiego? Do sieci trafiły recenzje

“Ciche miejsce 2” Johna Krasinskiego trafi do polskich kin 4 czerwca.

Łukasz Budnik

19 maja 2021

ciche miejsce 2
REKLAMA

Już wkrótce do amerykańskich kin trafi druga część Cichego miejsca, przeboju Johna Krasinskiego w którym zagrał wraz ze swoją życiową partnerką – Emily Blunt. 

Pierwsza część została zrealizowana za 17 milionów dolarów i okazała się wielkim przebojem finansowym, zarabiając ponad 340 milionów. W sequelu bohaterka Blunt wraz z dziećmi będzie mierzyć się z nowymi niebezpieczeństwami. Do sieci trafiły już pierwsze recenzje filmu. Jak wypada kontynuacja?

W serwisie Rotten Tomatoes zebrano do tej pory 46 recenzji, z czego 41 to noty pozytywne (daje to 89% “świeżości”). Średnia ocena produkcji to na tę chwilę 7/10. Krytycy są zgodni, że Ciche miejsce 2 to godna kontynuacja oryginału, która szarpie nerwy, rozszerza świat przedstawiony, a jednocześnie wciąż zrealizowana jest z sercem. Nie wszyscy recenzenci są zdania, że to film lepszy od części pierwszej, która wnosiła powiew świeżości do gatunku, ale nie zmienia to faktu, że to solidna produkcja, bezustannie trzymająca w napięciu, przerażająca i dobrze wyreżyserowana przez Krasinskiego. Kilku krytyków zachwala rolę Millicent Simmonds, która po raz kolejny wciela się w Regan Abbott. W negatywnych recencjach czytamy o nieudanym scenariuszu z niechlujnym trzecim aktem i powtarzaniem sztuczek znanych z oryginału. Tutaj sprawdzicie wszystkie recenzje

W serwisie Metacritic zebrano do tej pory 24 recenzje, z czego 21 to noty pozytywne. Trzech krytyków oceniło swoje odczucia jako mieszane.

Poza aktorami znanymi z oryginału, w obsadzie filmu zobaczymy między innymi Cilliana Murphy’ego i Djimona Hounsou. Premiera zaplanowana jest na 28 maja – ta światowa odbyła się już w 2020 roku, ale film nie zdążył trafić do kin ze względu na pandemię. Data premiery była kilkakrotnie przekładana, ale wygląda na to, że Krasinski w końcu będzie mógł pokazać widzom swoje dzieło. 

W Polsce Ciche miejsce 2 zadebiutuje 4 czerwca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA