search
REKLAMA
News

Jak mógł wyglądać remake KRÓLA LWA? Interesujące grafiki koncepcyjne!

Łukasz Budnik

12 września 2019

REKLAMA

Tegoroczny remake Króla Lwa, choć okazał się gigantycznym sukcesem finansowym (ponad miliard dolarów na koncie i miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych filmów wszech czasów) podzielił widzów i krytyków. Zachwyt nad stroną techniczną i fotorealistyczną animacją mieszał się z rozczarowaniem, że tak wierne odzwierciedlenie wyglądu prawdziwych zwierząt nie pozwala na wyrażenie żadnych emocji. Krytykowano też odtwórczy scenariusz.

Okazuje się, że pierwotnie wcale nie zakładano takiego efektu końcowego. Dostępne w sieci grafiki koncepcyjne autorstwa Michaela Kutsche oraz Finniana MacManusa pokazują, że bohaterowie filmu mogli być nieco mniej realistyczni, a w rezultacie wyrażać więcej emocji. O ile grafiki nie są jedynie wymysłem ilustratorów, dowodzą, że twórcy planowali sceny nieobecne w oryginalnej animacji – na przykład ucieczkę Simby i Nali przed burzą piaskową. Grafiki możecie obejrzeć poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA