search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN wytypował najlepszy finałowy odcinek w historii seriali. “Nie da się lepiej”

Martin skomentował listę 25 najlepszych odcinków ostatniego ćwierćwiecza.

Łukasz Budnik

1 września 2023

REKLAMA

Vanity Fair” opublikowało niedawno zestawienie 25 perfekcyjnych odcinków seriali z ostatnich 25 lat – na liście znalazł się między innymi Blackwater Gry o tron, napisany przez George’a R.R. Martina, także autora książkowego pierwowzoru serialu.

W notce na swoim blogu, Martin zdradził, który z odcinków w rankingu uważa za szczególnie udany, a nawet za najlepszy finał w historii telewizji.

Gdy miał wybrać odcinek nawet bardziej idealny niż inne, byłby to finał “Sześciu stóp pod ziemią”. Podobał mi się ten serial, choć nie tak jak “Rzym”, czy “Deadwood” czy “Fargo” lub inne seriale, których brakuje na tej liście, ale ostatni odcinek to absolutnie najlepszy finał w historii telewizji i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś był w stanie to przebić.

Martin wymienił także inne odcinki z listy, które darzy sympatią, wymieniając The Suitcase Mad Men oraz Ozymandiasa Breaking Bad. Pochwalił też San Junipero Black Mirror oraz Middle Ground The Wire.

Sześć stóp pod ziemią zakończyło się 21 sierpnia 2005 roku. Finałowy odcinek napisał i wyreżyserował twórca serialu, Alan Ball. W serwisie IMDb ma on ocenę 9,9/10. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA