search
REKLAMA
News

Finałowy odcinek serialu SUKCESJA “jest jak film”. Kompozytor zdradził czas trwania

“Sukcesja” zakończy się 28 maja.

Łukasz Budnik

4 maja 2023

REKLAMA

Przed nami już tylko cztery odcinki serialu Sukcesja. Finałowy sezon, podobnie jak poprzednie, cieszy się świetnymi ocenami od widzów i krytyków. W nowym wywiadzie kompozytor Nicholas Brittel zapowiedział, czego możemy spodziewać się po ostatnim odcinku.

Brittel stwierdził:

Potrwa 90 minut. To ogromny odcinek – jest jak film.

Wiemy, że finał serialu wyreżyserował Mark Mylod, który w tym sezonie ma na koncie także m.in. doskonale przyjęty odcinek i głośny Connor’s Wedding. 

Jesse Armstrong, twórca formatu, przed premierą sezonu tak tłumaczył decyzję o zakończeniu:

W tytule “Sukcesja” jest pewna obietnica. Nigdy nie uważałem, że to się może ciągnąć zawsze. Zakończenie zawsze krążyło mi po głowie. Mogliśmy zrobić jeszcze kilka krótkich sezonów, lub dwa standardowe. Mogliśmy też ciągnąć to przez długi czas i zmienić serial w coś innego, bardziej niezobowiązującego, gdzie byłyby dobre i złe tygodnie. Mogliśmy też stworzyć coś kompletnego i zakończyć w dobrym stylu – tę opcję zawsze preferowałem. Utwierdziłem się w tej decyzji podczas pisania i gdy zaczęliśmy kręcić. Poinformowałem obsadę, że to prawdopodobnie koniec.

Dotychczas Sukcesja otrzymała 19 nagród Emmy (w tym dwie dla najlepszego serialu). Finałowy odcinek zadebiutuje 28 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA