Dorociński wraca do PITBULLA! OSTATNIEGO PSA wyreżyseruje Władysław Pasikowski!

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Przez polski światek filmowy w zeszłym roku niczym huragan przeszły dwie części serii Patryka Vegi – Pitbull. Nowe porządki Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Oba filmy były szeroko krytykowane za kiepskie aktorstwo, wymuszone dialogi i niedorzeczne scenariusze, ale bezsprzecznie zwojowały rodzimy rynek. Stawka stała się tak wysoka, że doszło do pewnego jak na polskie kino ewenementu – ze względu na różnice artystyczne z pracy nad kontynuacją zrezygnował reżyser i ojciec całej serii. Już na początku roku producenci ogłosili, że miejsce Vegi zajmie sam Władysław Pasikowski. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że po dziesięciu latach przerwy do serii wróci Marcin Dorociński, aktor znany z kultowej już roli Despero w oryginalnym, filmowym i serialowym Pitbullu. 

Na swoim profilu społecznościowym Dorociński wstawił zdjęcie scenariusza i krótką informację na temat nowego projektu:

Kiedy otrzymujesz fantastyczny, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony scenariusz, kiedy reżyserować ma jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, kiedy na barykadzie mają stanąć z Tobą koledzy, z którymi wspólnie pracowałeś nad jednym z najważniejszych filmów w swoim życiu, kiedy zostajesz otoczony troskliwą opieką producenta, który pozwala Ci być częścią procesu powstania filmu od samego początku, to odpowiedź może być tylko jedna…

Aktor na zdjęciu oznaczył też prawdopodobną obsadę filmu. Znalazły się tam takie nazwiska jak Adam Woronowicz, Krzysztof Materna, Doda Rabczewska, Marian Dziędziel, Cezary Pazura, Krzysztof Kiersznowski, Katarzyna Nosowska, Iza Kuna i Rafał Mohr. Widać, że Dorociński nie będzie jedynym powracającym do serii aktorem. Warto też zwrócić uwagę na podtytuł scenariusza Pasikowskiego. Ostatni pies wydaje się wyraźnym nawiązaniem do jego najsłynniejszego filmu – Psów z 1992 roku.

Czekacie? Możemy liczyć na godną kontynuację losów Despero i kolejne znakomite kino policyjne od Pasikowskiego?

Ostatnio dodane