search
REKLAMA
News

DIUNA Denisa Villeneuve’a odda “przerażającą, szokującą i brutalną” naturę powieści

Łukasz Budnik

12 grudnia 2019

REKLAMA

W lipcu zakończyły się zdjęcia do Diuny Denisa Villeneuve’a, która ma trafić do kin 18 grudnia 2020 roku. W nowej ekranizacji głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Rebecca Ferguson, Zendaya, Dave Bautista,  Stellan Skarsgård, Javier Bardem oraz Oscar Isaac. Ten ostatni wypowiedział się o filmie przy okazji promocji nowego epizodu Gwiezdnych wojen.

Słowa Isaaca, który w Diunie wciela się w ojca głównego bohatera, wskazują na to, że adaptacja Villeneuve’a będzie bliższa powieści Franka Herberta niż film Davida Lyncha z lat 80. Aktor powiedział:

Nie wyobrażam sobie nikogo, kto mógłby lepiej oddać ton powieści niż Denis. Dzieją się tam rzeczy, które – z braku lepszego słowa – są niczym z koszmaru. Pełne brutalnych elementów i szokujące. Przerażające. Wraz z Denisem, Chalametem i Rebeccą Ferguson chcieliśmy wydobyć te emocje. Nie mogę opanować ekscytacji – dobrze poczuć się unikalnym i specjalnym.

Słowa Isaaca potwierdzają to, co wcześniej mówił aktor David Dastmalchian – on też zapowiadał, że film jest tak bliski duchowi powieści, jak się da. Villeneuve pracuje już nad sequelem oraz pilotem serialowego spin-offu.

Czekacie na Diunę?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA