search
REKLAMA
News

Disney ogłosił prace nad nowymi częściami TOY STORY, KRAINY LODU i ZWIERZOGRODU

Informacje o powstających produkcjach ogłosił Bob Iger podczas telekonferencji.

Łukasz Budnik

9 lutego 2023

REKLAMA

W środę odbyła się telekonferencja Walt Disney Corporation dotycząca zarobków w pierwszym kwartale 2023 roku. Podczas niej, CEO Bob Iger ogłosił, że w przygotowaniu są sequele trzech popularnych serii animowanych.

Chodzi o Toy StoryKrainę lodu oraz Zwierzogród. Na ten moment Iger nie zdradził jednak więcej informacji na temat każdego z tych filmów, choć zapowiedział, że wkrótce to nastąpi. Toy Story doczeka się piątej odsłony głównej serii (powstał też spin-off Buzz Astral), Kraina lodu trzeciej, a Zwierzogród – drugiej. Wszystkie te cykle były do tej pory sukcesem finansowym – Kraina lodu 2 to zajmuje 13. miejsce na liście najlepiej zarabiających filmów wszech czasów (1,45 miliarda dolarów), Toy Story jako seria zarobiło łącznie 3,2 miliarda dolarów, a Zwierzogród – 1,023 mld dolarów. Disney nie miał ostatnio dobrej passy, jeśli chodzi o filmy animowane. Zeszłoroczny Dziwny świat przyniósł 147 milionów dolarów strat, wcześniej poniżej oczekiwań poradził sobie też Buzz Astral, pierwszy od czasu Naprzód kinowy film Pixara.

Przed ogłoszeniem wieści o sequelach, Iger przekazał, że Disney zwolni 7000 pracowników i że Disney+ straciło w ostatnich miesiącach 2,4 miliona subskrybentów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA